написано 30.04.2014г. четвъртък в 09:40
в град Габрово

клиент съм на фирмата от дълги години,не съм от големите но съм редовен.като такъв имам поглед върху развитието на фирмата а и дочувам мнения и отзиви от познати,габрово е малък град все пак.за управителя георги лазаров като клиент не мога да кажа нищо лошо по отношение на мен винаги е проявявал уважение .но мога да ви разкажа малко за служителка от фирмата която надявам се вече не е там.пазарувах крепежи за 5/10 лева дребна покупка,въпросното девойче ме гледаше с тъп празен поглед и не знаеше къде се намира за всеки втори артикул се консултираше с по висше стоящ,не можеше да различи шайба от метеорит.сподели ми че е във фирмата от скоро и не за дълго сякаш за да оправдае собствената си некомпетентност.препоръчах и вместо да си чопли в носа да и по цял ден да се подпира да вземе наличните справочници и да се пообразова малко поне що се отнася до знания свързани с професионалните и задължения.2/3 пъти ми се наложи да пазарувам при нея мъка,мъка,мъка.слава богу разкараха я.та драги ми смехурковци,мързеливци,некадърници,искате да получавате без да давате ама няма.разбира се има много добри и компетентни хора във фирмата прекрасно работя със тях.никакви проблеми с тези които обслужбат санитарния фаянс и оборудването за баня,никакви проблеми със сервизния център.коректни взаимоотношения с клиента.а на всички търтеи и лентяи и аз бих им набил шута.пожелавам на фирмата успех

написано 26.11.2013г. сряда в 20:51
към обект/отдел има ли значение
в град Бобошево

Ако сте млад човек и желаете да бъдете наричани "зеленчук" (в смисъл на некадърен и нямащ понятие от нищо човек) - заповядайте. На младежите се натяква, че не били ходили в казарма и не знаят да следват заповедите на шефа. Момичетата, които желаят да дойдат да работят в компанията, и мислят че ще са на равни начала с мъжете - да си го избият от главата. Ще бъдете стискани с всичка сила за ръката до писък и ще чуете насреща си въпроса "ама ти защо се дърпаш? защо пищиш? аз не съм те стиснал толкова силно или викаш защото ти харесва?" Назначенията и уволненията не се извършват от отдел Човешки ресурси, а изцяло и единствено от упраителя. Като му щукне - те кара да СЕ САМОУВОЛНИШ на същия ден БЕЗ ПРЕДИЗВЕСТИЕ. Отиват си както мързеливи хора, така и много читави (на които се подлива вода от доносници на ключови позиции, които също плюят по шефа и ти се правят на приятели и доброжелатели, а те оплюват пред него). А най-мързеливите хора стоят с години и прехвълят работата върху вечно сменящите се нови колеги (на които никой не си прави труда да запомня имената щото ако изкарат 3-4 месеца ще е добре).

Гаврата е пълна. Шефа смята себе си за робовладелец, а не за работодател. Абсолютен манипулатор е и комплексар. Постоянно разправя мръсни вицове (които изобщо не са смешни) и говори за всякакви мръсотии. Индивидът явно има огромни комплекси за члена си щом постоянно за него говори.

Ако желаете да си вземете платен отпуск - можете, въпреки че ще ви излезе през носа след това и няма да ви бъде платен. Очаквайте рязване на заплата по случая със сигурност.

Не е важно какво говорите - за него е важен езика на тялото - ако мръднете или направите и дори най-малкото неволно движение на очи, ръце или каквото и да е било - веднага ще бъде изтълкувано по най-идиотския начин. Трябва да стоите като статуи, да се съгласявате с абсолютно всичко, което ви се каже и най-вече "да не се обяснявате". Ако почнете да говорите повече от 30 секунди - не ставате. Значи "много му се обяснявате".

Ако сте свикнали да сте виновни, независимо какво направите сте добре дошли. Ако сте отчаяни и искате да работите за възможно колкото се може по-малко пари - идвайте не му мислете.

Ако си научите евентуалната заплата на интервюто - пуснете си тото. Невероятен късметлия сте. Ма вие заради пари ли кандидатствате - не е ли щото мнооого ви се работи. Че и за пари пък ще ми питате. Но не се бойте - няма да имате тази възможност - той няма да ви я даде.

Що се отнася до работната атмосфера - ако някой направи нещо цялата фирма разбира, но ако трябва да се предаде информация относно работата - 99% от нея се губи ако трябва да се предаде на повече от 2 души.

За врещенето и крясъците изобщо няма да споменавам (не само от страна на шефа, но и на други колеги).

Та още ли се колебаете - най-прекрасното работно място (какво му мислите още).

написано 12.11.2013г. сряда в 15:09

Нещата стоят така:пари се дават на 2-3 месеца евентуално , отношението от страна на селяндура лазаров се диктува единствено от чобанските му прищявки , ако сте жена бъдете готови да бъдете онождани редовно от гореспоменатия селяндур , работна отмосфера -отвратителна , колеги-под всякаква критика(ПОВЕЧЕТО) , чобана лазаров не обича да плаща и на доставчици, не са една или две тайвванските фирми ужилени от наглия комплексар , абе изобщо бягайте далеч....

написано 10.08.2013г. неделя в 14:41
към обект/отдел офис
в град Габрово

Пожелавам много успех на колегите си, а на тези, които решават да си тръгнат - наслука на новото място. Все пак трябва да се работи, а не само да се скатаваш. На което и да е друго място половината от хората няма да бъдат търпяни толкова време, колкото в МАРИНА.

написано 22.05.2013г. четвъртък в 22:32
в град Габрово

Фирма Марина ООД е като кошер с пчели.Само че вместо Кралица маика имат един голям зъл Стършел и една камара търтеи,които Пчеличките работнички носят на гърба си и вършат и тяхната работа.Ако зависеше от фирма Марина ООД светът нямаше да знае що е това М Е Д !!!

написано 17.04.2013г. четвъртък в 22:16

Георги Лазаров е голям боклук. Един смотан колибар. Едва ли е завършил и килийно училище. С пари не може да си купи едно нещо дето няма - РАЗУМ.

написано 14.03.2013г. петък в 11:03
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел ремонт
в град Айтос

до кога семействата ни ще сме на заем за да си платим разходите вашите щерки яли ли са като моята подсладена вода с хляб за закуска и лук с маслини за вечеря поради липсата на друго

написано 19.02.2013г. сряда в 00:41
в град Габрово

Трудно може да се опише цялата нерадостна, тягостна и стресова атмосфера във фирмата ,като основна причина за всичко това се явява упавителя(собственик) Георги Лазаров (дори тук немога да се пречупя и да сложа г-н пред името му , това предполага персоната да има поне капка достоинство). При въпросния индивид има широк набор от психиатрична патология в комбинация с цял набор комлекси . От тук нататък сами си представете да се даде почти безконтролна власт на подобен субект ..... Освен всичко друго тук става дума и за почти пълна интелектуална дисфункция , а скоро ми попадна една мисъл на Й.В.Гьоте "Няма нищо по-опасно от глупака, който се опитва да играе ролята на умен."

Сега да се аргументирам за оценките , които ще оставя по-долу

1.Заплащане погледнато като абсолютни числа става дума за нормални за региона пари , но като се вземе предвид ,че работния ден е 11-12ч. + всяка събота , осигуровка на минималния праг , опускът е нежелателен и се заплаща минимално (ако въобще се плати). Няма определена дата или период за получаване на възнаграждението , редовна практика е забавяне от месец, два,три понякога и повече . Във връзка с изброените факти мисля , че -3 е справедива оценка.

2.Тук просто скалата е твърде малка ако имаше -10 толкова щях да поставя (пак да поясня 99% от тази оценка е заслуга на Г.Лазаров) , и така -5.

3.Не се сещам за някакви привилегии ,от друга страна има доста неща регламентирани с КТ и наредби на МТСП ,които не се спазват . Така че -4.

4.Почти всички са "на тръни" когато става дума за сигурност на работното място ,и най-малко провинение по критериите на Г.Лазаров и в зависимост от настроенито му може да ви прати да си подавате молба за напускане(естествено всичко това гарнирано с поток от обиди ,откровенни цинизми и вулгарност от която и закоравял каруцар би се изчервил) , оценка  -5

5. В т1 описах за каква ангажираност става дума , реално отиваш на работа сутрин и се връщаш не по-рано от 18:30-19:00ч. Когато , няма много работа по преките ти задължения може да се измисли всякаква безсмислена дивотия само и само Г.Лазаров да гледа как се гърчиш в угода на прищевките му . Оценка -5.

6. Това пък какво е? Всеки знае , че рано или късно ще си намери друга работа или ще бъде уволнен. И само за да не съм пълен черногледец (може би известна част от безгръбначната фауна около шефа има някакви преспективи) ще дам оценка -3

7. Ако нямате кола сте за никъде. -3

8. Повечето са или поне са били свестни хора , но не малка част са зомбирани са се превърнали във волни или неволни доносници. -1

9. Ако кажа ,че не са пожени усилия за работната среда ще съм откровен лълец , както в слогана на една реклама "за някоѝ работи трябва и акъл" , а това е дефицитна категория в мениджмънта на фирмата. Така че -2

И накрая като обобщение бих завършил отново с Й.В.фонГьоте- "Където глупостта е образец, там разумът е безумие"

написано 28.12.2009г. вторник в 16:07
към обект/отдел БЛАГОЕВГРАД
в град Благоевград

Нека Коледната звездада огрява вашия път в живота,Нека здравето и късметабъдат ваши спътници,а сърцето и умът -ваши съветници!И не забравяйтеда оставите едноотворено прозорчев сърцата сиза хората, които ви обичат!Весела Коледа и Щастлива 2010-та година!