АРКУС АД / ARCUS Co. /img/frontend/nomap.png"

АРКУС АД / ARCUS Co.

Това е ебахти инфантила наистина.Егати маминото синче.Тоя дрисльо Банков една жена не може да задържи.Само по курви ходи.Тръгнал да демонстрира високия си жизнен стандарт на гърба на работниците.Иначе не бе няма пари за работниците.Ама може да развежда любовниците си наляво и надясно.Това се казва да си нагъл мухльо.

Синчето му на Банков е голям боклук .Толкова надменно същество че няма накъде повече.Нагъл и арогантен тип който се мисли за Господ . Закърмено с пари лайненце неработило и един ден през живота си .

Работата общо взето е тъпчене на едно място с остра опасност от затъпяване - остарели технологии, остарели амортизирани машини. Както се казва от пръдня жълта боя да правиш. Там или ставаш като общото стадо от вълци в овчи кожи и овца с вълчи зъби, или се спасяваш както знаеш. Или се придобива се ценен житейски опит или се научаваш на евтини тарикатлъци :) Заплащането е подигравателно мизерно, началниците все едно са хванали дядо ти Господ за шлифера. Отношение - с открита насмешка, ако може да се саботира работата на другарчето или да се прехвърли работата да я свърши някой друг. Игрички на кой кого ще натопи или остви днешната работа за утре да отлежи, до плюс безкрайност... Аркуса е добро място за каляване на характера. Иска ми се да кажа още нещо хубаво, например, че има и съвестни колеги, с които можеш да работиш дълги години.

Въпрос: Къде се подава жалба (оплакване) срещу друг колега?

paботя за 380 лв минус данаци 300 ееееееее

Пак 60%!До кога?Днес в ОП Лом имаше спонтанен протест.А купони догодина.Е,така ли да е?

В Лясковец е лесно! Спират работа и готово! Плаща се на хората залъгват ги и др. В Лом 1во бавят се авансите купони няма от нз от както съм на работа там! 60% заплати ок супер но поне да са на време! Ако от (600 лева) Слагам в скоби защото до сега не съм видял\а 240 аванс 120 заплата ХАХАХАХАХА! Заплата по голяма от 100лв. не видях! И най-тъпото е че хората в Лом си сцепват задниците от работа без пари и като им писне одговора на началниците е : Ако не ти изнася врата за местото ти чакат 1500 човека! за стачки не може и да мислим понеже всчки сме били заменими пфф..... Такаче в Лясковец мрънкате елате да видите как работят хората в Лом Какви с а Условията на труд и с каква материална база сме и на какво сме подложени секидневно !

Добре де, едно не ми е ясно- плащат ни на 60процента щото уж нямало пари, а в същото време назначават постоянно нови хора...това ако някой може да ми го обясни...щом назначава ново хора, значи пари има, аз така смятам.Като няма пари, първо ще намери такива за да изплаща ПЪЛНИТЕ заплати на работниците си, па тогава ще взима и нови!

Всяка банка има две линии на защита, за да си прибере отпуснатите от нея фирмени заеми. Първата е бизнесът на самите й клиенти - ако моделът е работещ и генерира достатъчно печалба, те ще могат безпроблемно да си покриват лихвите и накрая да си изплатят главницата. Втората, в случай че първата не проработи, е договореното обезпечение, което банката може да придобие и с приходите от продажбата му да си възстанови вложените средства.

Излизащите на час по лъжичка данни за състоянието на кредитния портфейл на Корпоративна търговска банка потвърждават най-лошите страхове - че нейните проблеми са и по двата параграфа. От една страна, раздадените кредити (в голямата си част на контролирани от мажоритарния й собственик Цветан Василев компании) са използвани за придобиване на активи. Съдейки по финансовите им данни, те не генерират достатъчно паричен поток и, както посочват и одиторите в първоначалния си десетдневен одит, има сериозни индикации, че кредитите просто са били разсрочвани и рефинансирани без ясна обосновка, което ги е поддържало живи. Това обаче става невъзможно, когато банката е затворена и логично просрочията не закъсняват.
От друга страна, все по-ясно става, че договорените обезпечения също са били като за свои хора.

Оценката на одиторите обхваща 137 големи кредитополучателя със сумарно 5.2 млрд. лв. задължения към КТБ, или практически 94% от стойността на целия й портфейл. Все още не са публикувани данни за тях, като квесторите на този етап единствено отчитат попълването на липсите от информация - 28 (дължащи 914 млн. лв.) са представили цялата изисквана информация, 80 - частична, а 29 не са предоставили информация до 1 септември. На база на това до 2 септември на одиторските екипи са предадени за оценка досиетата на 69 (половината) от клиентите от одитната извадка на кредитния портфейл.

Според събраните данни на в. "Капитал" за клиентите с по над 2 млн. лв. задължения към КТБ тревожните сигнали са налице (виж таблицата). От всички такива 181 фирми 107 са на загуба за 2013 г., а от тях 82 са регистрирали негативен резултат и предходната година. Също така 77 са с отрицателен капитал към края на 2013 г.

Колеги, шеф Банков се уплаши, че утре ще спрем работа и мина да ни увещава с по 100 лева (както Ви казах по-рано) с надеждата да работим съвестно. Скъпият ни работодател забравя поговорката " Гладна мечка хоро не играе". Втори път Ви задавам риторичния въпрос как ще си платим сметките и заемите, а и ще останат пари за ядене и да ходим до "великата фирма" АРКУС.
Гарантираните 60 % от БРУТНАТА РАБОТНА ЗАПЛАТА ( това е сумата долу в ляво на фиша ) от КД не са 100 лева.Пример:
60 % от 600 лв. са 360 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 120 лв.
60 % от 700 лв. са 420 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 180 лв.
60 % от 800 лв. са 480 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 240 лв.
60 % от 900 лв. са 540 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 300 лв.
и т.н.
Утре отново трябва да спрем работа защото това, което ни дадоха днес е подаяние, нарушиха собственоръчно подписаното от тях споразумение както и КТ ( може да ги съдим ). Стига сме влизали в положението на "великата фирма" енергото и банките влизат ли в нашето?
Г-н Банков какво ни каза  - "животните може да карат само на овес" значи ние може на хляб и вода. Директорите карат ли на хляб и вода или си хапват хубаво, не слизат от служебните коли, говорят си по телефоните (които им плащаме ние), а скъпата ни госпожица Станева и тя ли си даде 100 лева.
Утре отново спираме и стоим докато не ни изплатят поне разликата до 60%.

П.П. Да не плачат, че нямат пари всички шефове имат в банковите си сметки милиони. Вчера идва банка да описва за кредит.