Диккон АД / Dicon /img/frontend/nomap.png"

Диккон АД / Dicon

Преди време работих в тази, ако може така да се нарече фирма. Условията на работа са ужасни, работи се без трудови договори, ниско заплащане и персонала е "гнездо на уси".Изобщо човек няма смисъл да си губи времето  да започва работа там. Нещото, което ми направи лошо впечатление е ,че фирмата няма обозначителен надпис с името си на входа, което е много показателно за нейната дейност.

Не препоръчвам на никого да започва работа там!!!!!!!!

Положението в тази фирма беше и още е потресаващо. Жена, която е лектор на разни семинари и уж трябва да учи другите на нещо, няма идея как да ръководи собствения си екип.По-калпав мениджър здраве му кажи. Защо самата тя не се поучи от някой? Няма никаква представа как да мотивира екипа си, как да го стимулира, плачевна комуникация, нулева обратна връзка. Отчайващо арогантна е и с един особен маниер да гледа хората от високо. По скорошни сведения заплащането е смехотворно, меко казано. Наистина се чудя как още има по някой заблуден клиент тази фирма, ако въобще има. Нуждаят се от качествен и ИСТИНСКИ HR. Не предвиждам добро бъдеще за фирмицата, персоналът се сменя на няколко месеца. Хората бягат. Чудно ми е да я видя как ще се справи сама, като толкова не я е грижа за хората й. Ама за съжаление все има по някой шаран да се върже на въдицата да работи там. Пак казвам-пример за всякаква липса на знания за ръководене и упрaвление на екипа. Предлагам на ръководството да се покрие и да не се занимава с това, от което не разбира:)

Съвсем случайно попаднах в този форум и реших да напиша 2-3 реда.
От прочетеното по - долу за С.Папукчиева, смятам, че има още какво да се пише и то със знак минус отпред. Хиена, използваща фирмата и В.Д. персонално, както и зле отнасяща се към подчинените - всички го виждат, само В.Д. - не. Мисли си, че чрез подставени лица, пишещи във форума, би изчистила името си. Дори и Мистър Пропър не би се справил в нейния случай. Дано по - скоро В.Д. прогледне...
Обръщам се към " Бивш служител":
1-во, след като си "бивш" служител, откъде имаш информация, че фирмата вече не се казва така и че има директор ЧР? Или просто от любов, умиление и носталгия, следиш развитието й?
2-ро смятам, както писах по - горе за подставени лица, че подобни писания саботират форума, който е създаден само за служители.

Аз работих в Диккон - отдавна фирмата не се казва така, а Дикон Груп и Дикон Човешки ресурси, и впечатленията ми са следните:
1. Заплащането е статистически средното за съответните браншове, а ако докажеш че те бива, получаваш повече.
2.Особено когато докажеш, че те бива - наистина те уважават.В началото, преди да ме познават, се държаха също много добре с мен.
з. Фирмата има много клиенти защото последните получават адекватни на необходимостта им бизнес-услуги и решения, така че фирмата си е сигурна.
4. За колегите: колегите, които работят там сега са умни и компетентни хора, повечето от които млади. Не знам защо пишат за Св. Папукчиева тези неща, но това са някакви глупости, писани от хора, които определено ги е яд, че не са се справили с работата. А за да се работи там се иска доста УМСТВЕН ПОТЕНЦИАЛ. Явно някои не го притежават и затова не се чувстват удовлетворени.
За директора Човешки ресурси - винаги ще има кандидати за работа, които да са недоволни - нали не са избрали тях. Явно има по-добри кандидатури и няма защо да се сърдят.Между другото в Човешките ресурси се работи много професионално. А това, че ще има вечно недоволни е ясно от само себе си.
Собственичката на Дикон е много интелигентна, разумна и културна дама и затова й върви бизнеса. Дори и това някои да ги дразни.
Може още много да се каже, но тъй като сега се занимавам със собствен бизнес в съвсем друга сфера, нямам повече време за писане.

Interesno e, che vartiat edni i sushti obiavi veche godina. ....

нека се знае

Доста неща знам за въпросната фирма Дикон ГРУУПП. Фирмата беше що годе читава докато там работеше Маргото, а и Ники. След като Вержиния изгони Маргото нещата тръгнаха тотално надолу. Светлана Папукчиева се пишеше първа приятелка на Маргото, но много й завиждаше. Истинската причина Маргарита Германова да бъде натирена от Вержиния беше Светлана Папукчиева. За благодарност Вержиния даде на Папукчиева над 100 000 лева и я уреди да си купи апартамент в кооперацията, в която живве самата тя в близост до Южния парк.Също така я направи и акционер в Дикон ГРУУПППП. Скоро обаче ще сигнализирам Меглена Плугчиева за корупционните схеми на Светлана Папукчиева и съответните длъжностни лица, отговарящи за европейските фондове.

Тази фирма е пълно разочарование от професионална гледна точка. Има някаква новоназначена дама за Директор "Човешки ресурси" там. Бях при нея на интервю и трябва да кажа, че съм направо потресена от тоталната некомпетентност на тази жена. Първо не разбираше какво й говоря в областта, за която кандидатствах, а тя самата работи в същата сфера- тотално неразбиране на елементарни неща, да не говорим за водещи Компании на българския пазар, за които тя не беше чувала?!?!?! Направо припаднах. И след щателното интервю не получих никаква обратна връзка от госпожата. Опитах се да се свържа, но ме премятаха относно нейнит нестихващи ангжажименти и изобщо отношението беше отвратително. Много умно бих казала, имайки предвид,че аз съм техен потенциален клиент.

Поредната тъпа фирма от областта на ЧР-а. Г-жа ........ За нищо не става горката. Е, аз опит имам достатъчно. Включително и извън Бг. Има фирми, които те грабват с професионализма си или поне се опитват да го имат, следователно рано или късно ще го добият. Това личи от жестове, комуникация, фирмена култура и отношение. За съжаление не стоят така нещата в дискутираната тук фирма. Всъщност служителите й придават този облик. Винаги ме е учудвало, когато млади хора се държат като провинциални лекета, смятащи вероятно че са на високи постове и съдбата на планетата зависи от тях. О, свещена простота! Дикон не става нито за партнъор, нито за работодател.

Mdaaaaaaaaa!!!