написано 18.08.2011г. петък в 18:11
към обект/отдел Магазин Сточна гара

От 2 дни има обява за продавач в магазин Сточна гара, някой може ли да напише нещо за работата - заплати, отношение, атмосфера и изобщо струва ли си да се кандидатства там. Благодаря предварително и хубав ден на всички.

написано 03.08.2011г. четвъртък в 12:11
към обект/отдел бургас
в град Бургас

Ха-Ха който хвали топливо значи никога не работил там.Г-жа Станева се интересува само с какъв тоалет да дойде на работа,как да вземе поредния пиянка за мотокарист или циганин за общ работник за да не им дава високи заплати.Картинката е толкова трагична че няма и на къде.Не пазарете от там а още по малко работете.

написано 07.07.2011г. петък в 19:57

Ех,Топливо вече отдавна не си фактор в търговията на строителния бранш,добре че беше строителния бум иначе отдавна да те няма.А беше златно време за директорите на клоновете-ремонти,завишени цени на стоки,комисиони нищо,че залежава стоката, фирмени партита служебни коли ,командировки,подараци от фирми на които се продават стоките.

А и ти Бедо,стара лисицо как оскуба инвеститорите,цена на една акция 39 лв и всичко отиде в теб и в джобовете на твоите приятели...хотели и прочие.

Но всичко си идва на мястото..............Топливо няма да го има скоро!

Но на кой ли му пука!

написано 07.07.2011г. петък в 15:04
в град Първомай

Мнението ми е за една вече несъществаваща база на ТОПЛИВО АД в град Първомай или по-точно която беше в интересите на някои среди да я закрият Работих като охрана в тази база а през работните дни и като тракторист и мотокарист за което не ми се плащаше допълнително В този база персионала се състоеше от трима човека:1 продавач-консултант и 2 човека охрана Колкото пъти да дойдат от Пловдив служители на фирмата толкова пъти сме йм казвали за главния проблем на базата а той е липсата на транспорт и толкова пъти чувахме един и същи отговор:Оправяйте се сами

написано 30.12.2010г. петък в 21:34
в град Бургас

Благодарение на г-жа Станева,си взимате заплатите + бонуси-навреме,защото можеше и изобщо да не ги взимате ако работихте другаде!.Е да телевизорите са 5 не 50-а и това ли е най-големият ви проблем.Г-жа Станева е перфектен ръководител и най-успешния директор от всички клонове на Топливо АД.С уважение..........

написано 29.09.2010г. четвъртък в 20:44
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел henkel
в град Бургас

Скъпи колеги от всички клонове на Топливо.

С удоволствие прочетох мнението за директорката на клон Варна. Колко е отзивчива, как контактува със стоковедите, работниците и т.н... Аз пък искам да Ви кажа директорката на клон Бургас, колко е загрижена за здравето на своите служители. По точно на работниците. За администрацията просто не й пука. Какво искам да кажа ли? Ето какво: Фирма Хенкел подарява на Топливо клон Бургас за добри резултати 5 телевизора/плазмени 32 инч/ за служители/без значение от длъжността им/ показали добри резултати от продажбата на продуктите на Хенкел. Никой в клона освен търговците не знае за това. И тука вече идва загрижеността на Директорката. За да не разваля зрението на работниците си тя разпределя телевизорите както следва- Марияна Станева-директор, Милена Петрова-Мениджър МП, Щиляна Мавродиева- н-к отдел, Николай Дянков-стоковед и Георги Георгиев-управител база Несебър. Каква грижа, каква саможертва от страна на г-жа Станева. Дано това го прочете г-н Доганян за да я награди жената защото щом като тя чака на такива подаръци какво да кажем ние. Или може би премиите на цитираните хора са като нашите и с това ги компенсира. Как го разбрах това? Единствен от цялата тази петорка която я назовах Николай Дянков заслужава наградата. Въпросния Г.Георгиев управител на Несебър е на работа в Топливо от 1 година. На едно събиране самият той е изтъкнал колко ръководството държи на него, как са му дали служебен автомобил за да пътува от дома си до работата въпреки че имат и микробус. Изтъкнал е не без задоволство, че директорката и мениджърката изпълняват всичко което поиска т. е че са зависими от него и от оборотите му. Всички служители знаем как се правят неговите обороти и г-жа Станева ако си беше направила труда да провери колко му са продажбите на дребно сигурно нямат и 1/3 от целият му оборот. Нима няма други управители също заслужили с работата си и дългото време което са отдали на Топливо. Но както се казва всеки с късмета си. Всички искаме да сме като Георгиев под крилото на Станева и Петрова, но уви. Искрено се надявам рано или късно Станева да си отвори очите към някои неща, Искрено В.....Заповядайте на работа в Топливо Бургас пък може и да сте късметлии.

написано 24.04.2010г. неделя в 22:38
към обект/отдел транспорт
в град Варна

Не препоръчвам на никого да си и помисля за работа в Топливо-клон Варна.Както и други са писали-заплащането е доста скромно.Но по-лошото е ,че винаги са готови да те измамят.Понятия като почтеност и колегиалност са им далечни и чужди.А на тези,които се чудят как да се подлизурчат на г-цата Директорка мога да им кажа -спокойни бъдете.И вас ще изработят.Това е фирмена политика.

написано 29.01.2010г. събота в 10:01
към обект/отдел Търг. п-л на североизточна Б-я
в град Русе

Г-жа Самарджиева от консорициум Топливо АД вчера най-учтиво ме покани на интервю за работа забележете за "търговски представител С ЛИЧЕН АВТОМОБИЛ !!! за североизточен регион". Понеже съм от Русе се разбрахме да и се обадя на другия ден да си уговорим час за интервюто в София. Позамислих се редно ли е да си ползвам личният автомобил за фирмени нужди дори да ми поемат част от разходите по поддръжката и стигнах до извода, че не е редно. Все пак основната амортизация на автомобила, че след 5-15 години няма да става за нищо си е за мен, а не за фирмата и самият аз трябва да мисля, че след 10 години трябва да си купя нов автомобил, а не те.

Та на другия ден, реших най-учтиво да се обадя на г-жа Самарджиева от софийската централа, че няма да отида на интервюто и да си споделя мотивите, за да могат да предложат конкуренти условия на труд за бъдещите кандидати. Но обесненията ми бяха секнати с "Ваше право е" и затваряне на телефона. Без да ми пожелае приятен ден, без нищо. Направо ми затвори телефона. Как е възможно такова високомерие. Аз и се обаждам като човек да кажа, че няма да отида да не ме чакат и съответно за да не се чудят да си кажа мотивите, а от нейна страна пълна незаинтересованост, едва ли не, че тя не е лицето на компанията.

Моето обръщение към г-жа Самарджиева е: "Госпожо Самарджиева, вие подронвате имиджа на консорциума и съответно на поверения ви отдел. Вашето място не е там. Не проявявате любезност, защото зад вашето отношение към потенциалните работници се крие отношението и на самата фирма към тях. Бъдете малко по-толерантни към хората, защото рано или късно те ще ви го върнат тъпкано. Обществото ще се отнася точно така с вас, както и вие с него. Не ви пожелавам това зло, но не ви обещавам и че няма да се случи." Колкото до нас работниците ние си знаем цената! Искаме конкурентни условия на труд. А докато не ги имаме няма да работим и ще търсим алтернативи на работата за мизерстващо малко пари.

Оборота, който казахте, че ще исиквате от мен като търг. п-л на североизточен регион трябва да е над 100 000 лв., което било напълно постижимо, а нямате пари за един фирмен автомобил, на регионалният си представител? Каква лудост! А заплащането което предлагате доколкото разбрах е нещо минимално 300-400 лв. обръвзано с някакви бонуси.

Ами няма да работя за вас защото:

1) във вашето лице виждам екип от непрофесионалисти и комплексари

2) не предлагате елементарни условия на труд - служебен автомобил, какъвто се предлага дори на търговските п-ли на храни, облекло и др.

3) заплащането ви не е ни най-малко конкурентно. другите фирми които се занимават с търговия на строителни материали предлагат заплати минимум между 600 и 800+допълнителни бонуси. т.е. търговските представители си докарват между 800 и 1600 лв. в зависиомост от оборота си.

* няма да си кажа името, защото не искам да ставам известен и некоректните работодатели да се страхуват от мен. като запазя дискретност ще имам възможност да вляза в сърцето на други предприятия и да им изкарам мръсните ризи на яве

* към конкурентните фирми за строителни материали: можете да проучите пазарния дял, печалбата и активите на Топливо АД на www.investor.bg , като кодът на компанията е TOPL. Това, което научих е, че в североизточна българия продажбите на строителни материали възлизат на около 100 000 лв. на месец от г-жа Самарджиева. Поне тя ми каза, че такъв оборот се изисква от мен срещу някакво заплащане малко над минималното, но спомена и че било нещо напълно реално постижимо. Аз не знам дали нейните думи са истина и подлагам всичко казано от човек като нея на съмнение.

написано 21.01.2010г. петък в 07:41

ОТГОВОР НА МАРИЯНА

Съжалявам,че толкова късно видях Вашите писания,но се чувствам длъжна да отговоря-хората , които работят там имат право на эащита.Базата за която говорите в момента е на едно от първите места по продажби в клон Бургас,а това беэ клиенти не става/ТОПЛИВО е имало и ще продължава да има клиенти с вас или беэ вас/още повече на фона на финансова криэа.Освен това времето отся некоректни в плащанията клиенти и в момента се работи само с коректни такива.Работещите там със собствени усилия подобряват условията на труд и поддържат чисто.Съэдадена е много добра органиэация на работа и не се налага касиерите да носят торби по 25 кг тъй като има хора эа това.Колкото до това, че е имало честа смяна на управители,мога само да предполагам,но такива мерки се предприемат обикновено ,когато нещо не е както трябва.Ако днес това се случи отново , эначи направеното не е било достатъчно.Такъв е живота!Оставам с най-добри чувства към Вашата персона,въпреки элонамереността на мнението Ви.

Връзки

Сайтове за работа