написано 08.08.2014г. събота в 23:09
в град Пловдив

напротив закъсняха заплатите този месец!!! Това ще доведе до изпразване на складовете!!! Психясали некъдърници!!!

написано 16.07.2014г. четвъртък в 13:52
отношение шубе го/я е и не казва!

така е, но какво да се прави. намерили са цаката и действат. не ги интересува дали си майка с дете или татко с дете колко си годишен и т.н. даже и не искат диплома за висше и стаж по специалността. едва ли някой от директорите го чете тоя сайт, или пък може да се информират какво мислят служителите. ако четете господа ЛИСКОВ и КОСТОВ вземете се малко в ръце... не може да изисквате от служителите си да спазват стандарта а вие да се ослушвате и когато ви направат те забележка да ги заплашвате с уволнение и да им плащате подигравателни заплати!!! когато затавете бек ъп поне си помнете поръчките и следващия път когато ми се мотате в краката ще ви контузя поне в това съм добър служтел! не е редно за 180 часа месецно/ понякога моите лични стигат и до 200 часа на месец/ да се дава "синволично" заплащане. да спор няма никога не закъсняват заплатите, влизате в положение на служителите си / няма значение какъв цвят е значката/ но само това не е предпоставка да претендирате ча "наща фирма най добрата е! ". да пракарах добре там на работа но сега е време да поема своя път. ще запазя някои познанства и приятелства и всичко градено там и за напред, добър човек съм и ако ме помолят по правилния начин мога да помгна.

написано 12.07.2014г. неделя в 18:52
в град Пазарджик

Най-гадната и лоша работа коята може да съществува в момента. Не знам как може да има такива хора който да се кефят и да мачкат останалите. В град Пазарджик положението е трагично. В момента съм без работа ама ще ПРОСЯ ама няма да работя там. Бях забелязал ,че в jobs,bg беше пусната обява за работа и реших да кандидатсвам. Пуснах си СВ-то и след около ден ми се обадиха и ме поканиха на интервю. Отидох и ме наеха веднага още от вретата. Стана ми малко странно и реших да поразпитам и да поразгледам в нета за Макдоналдс и според вас какво открих?? Не искам да коментирам повече . Дано никой да не работи повече за вас , за да почнете да се държите човешки с хората и да плащате както трябва!!!

написано 04.06.2014г. четвъртък в 22:37
към обект/отдел Чужбина

Като чета мненията на повечето от вас, стигам до извода, че не българина не му се работи.

Започнах работа в Макдоналс преди 10 години. Като най обикновен служител. Език говорех на средно ниво. Заплащането ми беше минимално за страната. За тези 10 години се издигнах до менаджер човешки ресурси. Отидох и да уча през това време. Била съм на конференци по света, на отваряне на заводи и мога да ви кажа следното:

1.Навсякъде по света Макдоналдс плаща минимална работна заплата одобрена от съответната страна.

2. Навсякъде се работи по един и същ стандарт. Всяка свободна минута е запълнена. Ако не обслужваш клиент- чистиш.

3. Фирмата има собствени стандарти за чистота и затова се чисти основно навсякъде.

4. Не е нужно в кухнята да се работи с ръкавици при полужение, че стандарта е да си миеш ръцете на 30 мин.

5. Фирмата предлага брилянтни възможности за развитие и опита натрупан там е безценен.

6. Всяка една фирма знае, че щом си работил в Макдонадс си се научил на труд и това е предимство когато кандидастваш за работа.

7. Издигналите се получават опит в международна компания с изградена репутация. Отворете който и да учебник по Човешки ресурси и вижте, че фирмата е дадена за пример за трениг и девелопмънт.

8, Заплащането на високите нива е повече от добро. Обаче трябва да си умен и да стигнеш до там.

написано 30.05.2014г. събота в 18:07
в град Пловдив

ГАВРА! Не мога да повярвам че в 21 век може да съществуват подобни робовладелски компании!!! Буквално всеки ден се молиш да те уволнят, но знаеш, че това няма как да се случи! В тази икономическа криза НЕ МОГАТ да си намерят персонал и държат робите си чрез тези митични 600 лв. !!! Как можах да съм толкова глупав да подпиша договор с тези експлоататори!!! Само да изтекат 6-те ми месеца и повече НИКОГА няма да стъпя в техен ресторант! АНАТЕМА!

написано 17.04.2014г. петък в 20:48
в град Велико Търново

За пореден път в български McDonald's трябваше да си платя кетчупа и майонезата. В цяла Европа сосовете са безплатни! Когато попитах управителя, защо? Отговора беше, защото цените тук не са Европейски! Господа главни управители или там каквито титли имате, а заплатите на българите да не би да са Европейски? Сигурно в Европа са социално слаби и затова сосовете са безплатни. Доколкото съм запозната тази фирма е световна и поддържа еднакъв стандарт в цял свят, но не и у нас. Сигурно някой " умник" от високопоставените управители сложи цена на сосовете! Да не пропусна да отбележа, че отношението на управителя на ваща верига във Велико Търново беше пренебрежително и арогантно. Каза, че като не ми харесва да отида другаде! После защо имаше 10-15 клиента? Само за информация това се случи на 17 април 2014 около 14:00 часа във В.Търново

написано 04.02.2014г. сряда в 22:19

Истината за Макдоналдс-за колосалнта сума от 500 лв се налага да миете прозорци,лъскате кенефи,дограми,маси,метете пода,да търчите като финикиец от кухнята през касата,в лобито и т,н.Много е яко и когато казваш поръчката ,но в кухнята не те чуват и трябва буквално да викаш като хамалин.Друго много интересно нещо е че във фирмата претендират ,че хигиената се спазва,а в същото време гарнитурата в сандвичите се поставя с голи ръце.ЗАБЕЛЕЖЕТЕ-БЕЗ РЪКАВИЦИ!Искат от вас да знаете английски език,а съм бил свидетел как идват англичани и един от мениджерите не успя да ги обслужи.Иначе се правят на по-американци от самите тях-гъбата е "моп",кофата за боклук е "бин"

и т.н.Смях в залата!Ако имате буквално "рядкото щастие " да подпишете договор,ще ви задължат да е за 2 години!Ако пък напуснете преди това,ви заплашват със съд!Явно мушмороците от Макдоналдс не са запознати с правото

написано 08.01.2014г. четвъртък в 23:34
отношение шубе го/я е и не казва!

едва ли г-н Лисков и Г-н Костов си прават труда да прочетат нашите мнения или не, но  ефакт че ставките са малки и то доста малки за нашите задължения и изискванията на които трябва да отговаряме.

обощени: лоби "ресайкълбинърска" вадиш хвърлените НАРОЧНО табли и ти се хихикат разни келеша как ги вадиш, щаба ... ах, този щаб - серът и мажат и хартията ти крадът, после мрънкотят защо се бавиш повече от 5 мин. когаот го хигиенизираш.. странно защо ли??? ... сървиз - ах, тази "каса" поръчват едно, 5 пъти го повтаряш разплащаш и осле "ама азне исках това" и почва едно обясняване и едно мрънкане... добре че менижърите си знаят кои им правят цирковете и си ги обслужват лично... кухня ... там е добре. там където работя аз сме на 3 етажа... случвало ми се е да си нося картофки и меса и питки и сосове... още не съм умряла от това че съм зараждала питки или съм свалила 2-3 празни трея и 15тина табли.

истина е, че когато първия шифт ако не е доспал или е кисел заради друго или защото ще има проверка от Г-н Костов или Г-н Лисков или супервайзера Пешо.

приемете че мениджърите обират много негативи които не стигат до служителите изобщо / поставете с ена тяхно място - няма да ви е никак приятно/.

където и да идете все ще има нещо от което сте недоволни, мрънкащи и т.н. затова стегнети си трътките и работете.. и на мен не ми харесват много неща, но уви. всеки си има глава на раменете, а не просот черепна кутия.

изхода не е смао терминал 2 на летище "София". аз съм доволна, ако търсиш само отрицателните страни няма да видиш положителните.

написано 01.01.2014г. четвъртък в 22:49
в град Пловдив

ПУСКАТЕ СИ ПРЕДИЗВЕСТИЕ ОТРАБОТВАТЕ СИ ПРЕДИЗВЕСТИЕТО В ЗАКОНОВИЯ СРОК И ПО ЖИВО ПО ЗДРАВО НИКОЙ НИКВИ ПАРИ НЕ ВИ ИСКА тези пари ги споменават леееееееееко да ви наплашат и като гледам всички едно отгоре две отдолу и на фльонга

Показани мнения 1 - 10 от общо 154 12345 По-стари » >|