CEZ GRUP / CEZ България /img/frontend/nomap.png"

CEZ GRUP / CEZ България

Днес бях в офиса на гр. Разлог за да подам документите за присъединяване към мрежата на ЧЕЗ и въпреки напрегната обстановка от ковид19 жената на работното място беше много вежлива изключително внимателна и много отзивчива. Много и благодаря за вниманието което ми обърна. Съжалявам само че не и разбрах името за да го упомена но това ще го направя в следващ коментар.

Има възможност за много повече, но има много малко инженери като висш ръководен потенциал и това не дава най-добър резултат. Далече от оптималната и комфортна среда за работа при която трудно се развиват оптималните професионални възможности и реализация.
Неконкурентно запалащане в една от водещите фирми в Електроенергетиката и поради това много свободни места и текучество.

Калорифер и ЛЕД крушки

Ще се върна 2 десетилетия назад.
Края на '90 години месечната ми сметка ток беше средно 100лв.
Главния консуматор на енергия беше калорифера а за осветление се използваха обикновенни лампи със така наречената нажежаема жица
60/75/100 вата.
След това се появиха луминисцентни/енергоспестяващи лампи 15/20/30 вата с който замених постепенно лампите със нажежаемата жица и калорифера с климатици които станаха хит и достъпни но цената на тока се вдигна и така сметката ми за тока си остана средно 100 лв. на месец.
Последните 5 години се изобретиха нови и още по икономични осветителни тела ,ЛЕД осветление ,3/5/7/15 вата аналогичното на тяхните предшествени лампи с които постепенно замених изгорялите луминисцентни крушки които средно искарват малко по дълго от 2 годишната им гаранция както и смених остарелия климатик със хипер инверторен,но уви сметката ми за ток си остана средно 100 лв. на месец,защото енерго снабдителите си вдигнаха отново цените на тока.
Ако изобретателите на енергоспестяващите уреди не се похвалят в близкото бъдеще с по ефективни и икономични енергоконсуматори се опасявам че моята средна сметка за ток при същите параметри на консумация няма как да си остане средно 100 лв. на месец,както през последните 20 години единствено ако електро снабдителите поставят мораториум на промяната на цените ще ни се даде възможност да компенсираме за нови по високи енергийни цени,след като по нови и икономични изобретения ни накарат да напълним отново хазната с 20%ДДС за новите ни покупки на същите или другия вариант свещи за осветление и твърдо гориво за отопление.
Само не успях да разбера за какво беше тази гонка на растящи цени на енергията като приходите на енего разпределителните компании си останаха същите с исключение че ние консуматорите се набутахме с нова по икономична техника.
Мисля ,че същото важи и за цените на горивата по отношение на литър за километър със заместващ вариант магаре каруца.

Добър пример за това че на ръководните постове нищо не правят е Боряна Николова главен експерт/енергиен омбудсман в ЧЕЗ.По цял ден си прави селфита и пише във форумите.Тая овца за нищо не става.Явно е добра със устата за да я държат без да работи нищо.Много нагло същество на което не му пука че е на работа и прави всичко но не и да работи.

Изключително смешна компания с нелепи структури, които са измислени за да задоволяват нечии капризи. Всеки които оближе по старателно подходящия диференциал лесно може да се уреди като средно ниво мениджър - минимум! Разни надарени дами - не умствено, разбира се, по цял ден обикалят всевъзможни общи пространства, тераси, кафета и тротоари и клюкарят, като особено много обичат да слухтят чуждите разговори и да се изказват по въпроси, които не им влиза в работата. НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ!!!!! Тая псевдо-група фирми е пълна помия. 90% от служителите и работниците само чакат ден да мине, друг да дойде, за да може да си получат жалките заплати и с малко повече късмет и послушничество да докретат до така желаната пенсия. Ако се интересувате за мениджърите - всички са ТОП МЕГА ГИГА експерти в областта си, изключително незаменими и непоносими същества, които ще направят всички възможно, за да унизят подчинените си и да ги накарат да се чувстват незначителни и малоумни. Всякакви обръщения и изрази по чужд адрес са добре познати особено на ръководните нива. Все пак простите служители трябва да бъдат стъпкани, но да си свършат работата, за да се тупаме в гърдите доволно колко сме велики и неповторими. А пък ако си мислите, че някой от колегите ви ще се опита да ви помогне в работата или да ви предостави необходимите данни, за да я извършите - жестоко се бъркате. В енергото се бачка само на хартия. Важното е да се пият кафенца, да се пушат цигарки и да се хулят всички хора. Ако може да прецакаш някой колега или подчинен пък автоматично се издигат в йерархията на слабоумниците.
Помислете много внимателно дали искате да си съсипете здравето, нервите, спокойствието и определено дали искате да си загубите времето за жалките заплати и смешни социални придобивки. Ако Бай Ганьо имаше фирма това щеше да е ЧЕЗ(духа на Енергото още се носи из коридорите на този храм на простотията).

Сега като дойдат новите собственици и всички без висше образование на ръководни длъжности ще ги изгонят.Меленчооо търси си работа че брат ти като го изритат и ти ще го последваш.Всички трактористи ще са на борсата.

Виктор Станчев набута малоумния си брат Милен Станчев на хубава длъжност.Тоя гей си ходи на работа когато иска.Закъснява всеки ден.Никой нищо не му казва защото е брат на директора.Жена му на тоя гей и тя работи в ЧЕЗ.Цялата си фамилия навря там.Цялото семейство са тъпи
и прости нищо не разбират горките.

Благодаря на Чез Драгоман и на екипа от трима служители по подръжката,които много професионално отстраниха проблема в имота ни /с.Беренде-Извор/На 21.08.017г.От сърце им желая здраве и успехи!Благодаря Чез!

В ТАЗИ ФИРМА НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ИЗДИГНЕШ,АКО НЯМАШ ВРЪЗКИ!!!

Приятел инженер който почна без връзки като инкасатор,млад на 30 години с близо 10 г стаж в енергетиката се опитва вече три пъти да се прехвърли като монтьор,но без резултат.И трите пъти назначават на работа връзкари ,които дори нямат електро образование.Единия извадил връзки в София,другия братовчет на шефа,третия нз си какъв бил!!!

Не се ценят младите и с бъдеще служители,които отгоре на всичко са образовани и кадърни!!
Нямаш ли връзки си оставаш на дъното!

Пълен кенеф е ръководството на тая смешна фирма. Шуробаджанащината там разцъфтява. Цари пълна не компетенция във всички отдели. Бачкаш като луд, накрая на месеца,като си погледнеш фиша,се чудиш защо не хванеш метлата и към чистотата.
Ако си кадърен и себе уважаващ се човек,не кандидатствай там.