Ателие Серафимов архитекти ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Симеоновско шосе 4А&markers=София,Симеоновско шосе 4А

Ателие Серафимов архитекти ООД

Служител съм от 2 години на компанията и честно да си кажа, чета коментарите по-долу и се чудя - конкуренти ли лъжат така и пишат такива глупости за компанията или просто нереализирани архитекти и такива, които не са били одобрени на интервю за работа при арх. Серафимов.
Абсолютни, грозни лъжи.
Истината е следната:
1. В България към днешна дата няма по-високо качествена архитектурна комания от АСА - качество граничещо единствено с интернационално ателие. И да, ние проектираме и за чужбина.
2. Има бонуси, има плащане на оувъртайм, никога, ама никога не са се бавили нито ден със заплатите.
3. Средата е страхотна - приятелска, а офисът е страхотен.
4. Да има натоварване, но има работа за разлика от повечето студия в България.
5. За 2 години имам 3 увеличения на заплатата - ако някой е некадърен, да се сърди на себе си.

За качеството на проектите и за Радомир Серафимов говорят успехите достатъчно много, за да е ясно, че тези мнения по-долу са пълни измислици.
За две години досега съм видяла само добро отношение от Серафимови, както и от всички колеги. Фактът, че по-голямата част от тях работят в Ателието от 5+ години също говори достатъчно ясно, че изписаните хейтърски коментари са абсолютна лъжа.

четейки коментарите до момента ми прави впечатление, че не се споменава нищо за качество на архитектурния продукт излизащ от фирмата.
Ателие Серафимов Архитекти е без съмнение едно от твърде малкото български студия с разбиране към детайла и отношение към истинската архитектура.
Личното ми мнение, е че опита, който се трупа работейки върху такива проекти заедно с такъв колектив от опитни специалисти се доближава максимално до световното ниво, а това е най-ценното.
Впечатленията ми от АСА се базират изцяло на периода, в който Радомир Серафимов е управител на фирмата.

И аз прочетох предходно мнение и също искам да дам малко реална информация.
Броят служители е общо 15 души (без да се включват шефа, майка му и жена му).Голяма част от тях работят за компанията повече от 8-9 години, но някои от тях също ще си тръгнат в скоро време. Напоследък се наблюдава голямо текучество на персонал - над 6 човека за последната година. Хората си тръгват по знайни и незнайни причини, не се оценяват труда и усилията им.
Подкрепям предишния коментар, че основателят на компанията, покойния Танко Серафимов винаги е бил с висока репутация в архитектурната гилдия заради професионализма и личността си. За съжаление обаче е оставил фирмата на по-големия му син Радомир, който изобщо не е наследил неговия талант и усет за комуникация и не знае къде се намира.Работи се до късно, не се плаща overtime,осигуровките са минимални, не ми се мисли за тези, които са в майчинство. Иначе шефа и майка му карат последни модели БМВта!!!
Увеличението на заплатите е макс с 10% на 5 години, обещават за увеличения,а реално не ги дават.
Колективът е само привидно задружен всички се натискат и портят на шефа на майка му и на жена му. Вече не се празнуват семейни празници заедно както беше преди. Проектите минават през всички колеги, за да не излезе после някой от колегите и да поиска авторско право, а конкурсите се печелят по другия начин.
За съжаление фирмата лежи на стари лаври и затъва.

Прочетох предходно мнение и искам само да дам малко реална информация, тъй като бе грашна до някъде.
Броят служители е общо 35 души. 70% от тях работят за компанита от повече от 5-6 години. Тоест няма текучество на персонал. Имаше тежък период по време на кризата и персонала бе намален.
Основателят на компанията, покойният Танко Серафимов е родом от гр. Стара Загора, но е прекарал целият си съзнателен живот в София, където има над 40 години практика като архитект и преподавател в катедра Обществени сгради в УАСГ. Винаги е бил с висока репутация в архитектурната гилдия и заради професионализма си и личността си.
Като семейна компания, останалите двама члена на управителен съвет са от гр. София.
Нормално, когато има работа е напрегнато и натоварено, но всички изработени часове се заплащат и има и допълнителни бонуси.
Досега за последните 7 години, не се е случвало да бавят заплати, да не плащат или да получа каквото й да е негативно чувство от тях като работодатели.
Напротив, колективът е задружен и това си личи и от факта, че празнуваме всичко заедно- дори личните си празници, сватби и т.н. Горе долу сме като голямо семейство.
това е единствения истински сайт на компанията- www.asa-bg.com

Търся мнения както от бивши така и от бъдещи служители и клиенти на тази фирма. Мнението ми за фирмата е, че е сравнително голяма с около 50 архитекта и конструктори общо и 150 служителя ръководен персонал            ( администрация ).Нищо лошо не съм казал за фирмата. Това ми е личното мнение. Всички Серафимов водят произхода си от Ст. Загора, а някой от тях са преподаватели във ВИАС или УАСГ. Профилите им са достъпни в интернет.
Предполагам фирмата е една и съща със стар и нов офис. Лично мое мнение.
Препоръчвам на Всеки заинтересуван, като добра, стабилна, голяма и просперираща фирма за работно място. Където ще бъдат оценени благоприятно, както качествата Ви, така и уменията, усилията, работата и трудът Ви.
Ателие Серафимов архитекти.
София бул. Симеоновско шосе № 4А    [email protected]