Образователен Форум ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Образователен Форум ЕООД

2 точки от 1 мнение

Бях продавач-консултант в Образователен Форум докато следвах. Напуснах през 2014г. Наблюденията ми са следните
1) Ще започна с най-лошото - заплащането. За съжаление, то е под всякаква критика. Плаща се на час - по 3/3.5 лева. През няколкото активни месеца в годината може да се докара към 800 лева заплата, но за това е нужно да работиш 12 часови смени, по 5-6 дни в седмицата. През останалата част от годината работното време намалява и обичайната заплата е около 400лв. Съгласна съм, че продавач-консултантската професия по правило не е високо заплатена, но все пак смятам, че може да се плаща повече имайки предвид натоварването - особено през няколкото активни месеца в годината.
2) Потенциал за развитие - липсва. Даже се наблюдава обратното: на по-опитните служители им се вменяват допълнителни задължения, без обаче да им се повишава заплащането.
3) Уважение - всъщност доста задоволително, като изключим ниското заплащане. Шефовете са свестни хора, човечни и (през повечето време) се държат много разбрано и приятелски.
4) Ангажираност - много небалансирана. През активните месеци е лудница и буквално нямаш време да ядеш (няма регламентирани почивки, има постоянни опашки от клиенти, 12 часа на ден). През другото време почти няма работа.
5) Местоположение - ОФ има магазини из цяла София и като цяло на служителите им се дава да работят в магазините които са им най-удобни/близки. Самите магазини обаче са в плачевно състояние, повечето са преработени гаражи, нямат тоалетни, нито вода. Няма климатици за лятото, нито нормално отопление за зимата.
6) Колеги - асмо добри думи мога да кажаза колегите. Повечето са студенти. Готини, разбрани хора. Няма вътрешнофирмени интриги и дрязги. Шефовете също са свестни хора, макар и стиснати.
Като финал ще кажа това - ако си търсите краткосрочна работа и/или работа с плаващо работно време, то ОФ е нелош вариант. Колегите са готини, отношението към служителите е добро. Не очаквайте обаче нормално заплащане, нито пък очаквайте някакви особени удобства на работното място. Също така, много е вероятно да не ви осигуряват/да ви осигуряват на половин работен ден и мрз.
Оценка по шестобалната система - добър 4(ако ви е първа работа), среден 3(ако търсите нещо повече и не сте на 18-19)