написано 10.01.2013г. петък в 18:27
отношение шубе го/я е и не казва!

Обява:

"Фирма "Датекс" ООД търси да назначи софтуеристи за embedded системи."

Тип: Platinum

защо ли съм склонен да повярвам на всички коментари по долу ?

написано 08.08.2011г. вторник в 22:44
отношение шубе го/я е и не казва!

reni, явно не си работила в Датекс :))))) Нищо американско няма в тази фирма.

написано 06.08.2010г. събота в 16:30

Има няколко неща,които смятам, че е добре да се знаят преди да започнете работа в Датекс - като за начало ще изложа положителните черти - приятна атмосфера в офис, които наистина е уютен и красив, хора, с които се работи са интелигентни и образовани - осигуровките са на пълна работна заплата все пак е американска компания. Има си тим билдинг. От другата страна стои въпроса със заплащането - то е ниско за такъв вид работа. Друго нещо е постоянното клюкарстване и злорадстване от страна на някои отделени групи и както са написали преди мен -

написано 12.04.2010г. вторник в 21:41
към обект/отдел гис

Плюсове: комуникативно място; добра материална база, хубав офис с добро оборудване; ползване на ресторант; допълнително здравно осигуряване; в по-голяма си част свестни колеги; относително интересна работа; спазване на кодекса на труда; работа на смени, съответно - удобство за студенти, например, както и възможност за смяна на смените, което е удобно и гъвкаво; като цяло, възможност за упражняване на езикови умения (чужди езици); възможност за израстване в йерархията, съответно има перспектива за добра заплата.

Минуси: ниско заплащане, при това, обвързано с количеството и качеството на свършената работа, като тук е важно да се отебележи, че критериите за вярност се променят постоянно, често в последния момент преди предаване на работата, и също, че това дали нещо е вярно силно зависи от това кой ще го проверява; излишен стрес и напрегната работна атмосфера, леко напомняща за училище; един малък кръг от колеги на важни позиции, които са крайно неотзивчиви; тотална липса на сигурност; голямо текучество; като цяло добрата организация на труд във фирмата се изразява главно в това, че няма и една загубена и неизработена минутка, иначе се налагат глоби; работната атмосфера е сходна с тази в кол център.

написано 10.04.2010г. неделя в 23:38
към обект/отдел GIS

Колегите са супер, средата за работа също. Точни са в изплащането на заплати,но като цяло няма необходимото уважение и сигурност към служителите на фирмата. Бъдете готови във всеки един момент просто да си тръгнете ако работите малко по-бавно или няма проекти...

написано 06.10.2009г. сряда в 22:45
към обект/отдел GIS

Не си губете времто да ходите по интервюта и обучения, ако не искате просто да имате "работа" по принцип.Едно се обещава на интервю като заплащане, а действителността е ТРАГЕДИЯ- "заплата" е трудно да се нарече това!

Лъжат, че осигуряват на реални доходи, работи се с един никому ненужен и зле направен софтуер, който след това за никъде не може да послужи.

Пълна загуба на време , ако се уважавате, не се връзвайте на лъжите им!

написано 28.09.2009г. вторник в 16:16

Някой можели да каже какво е заплащането в тази сфера предстои ми да започна работа в сервиз.Благодаря предварително

написано 26.09.2009г. неделя в 04:24
към обект/отдел ГИС

Кандидатствам за работа в ДАТЕКС и силно се притеснявам от изказаните тук мнения - наистина ли положението е толкова лошо, без възможност за развитие и с тези ниски заплати? Чудя се защото съм виждал в живота как за едни и същи хора и условия се изказват коренно противоположни мнения и наистина, може би с някои се държат по-добре, а с други - по-лошо... Моля ви някой запознат с обстановката да изрази обективно мнение - загубена кауза ли е работата в ГИС-центъра?

написано 08.09.2009г. сряда в 11:20
към обект/отдел Датекс ГИС

Няма смисъл да започвате там, тъй като всичко е лъжа и измама. Отначало идаваш с едни илюзии, после ти се изясняват малко по малко нещата. Дават ти да работиш по безумните проекти, понеже ги е страх да не преместят още някой офис в Индия и тук се подхвърлят невероятно зле направени проекти, от където и идва цакането в заплатата, защото все пак си на процент. Мнението ми е, че никой не прави нищо тези проекти да са по-ясно направени и ако дори се прави нещо, то не е ефективно. За запознатите ще кажа, че се връщах на един район 3 пъти по един проект, тъй като правилата за него се промениха многократно. Абсолютно безумие. Българо-американска работа - сами преценете. Ако искате да се връщате от работа като парцал, давайте, кандидатсвайте там за тези жълти стотинки. Аз си ценя здравето и затова и вече не съм там.