хотел Мирамар - ТУРИСТ ИНВЕСТМЪНТ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

хотел Мирамар - ТУРИСТ ИНВЕСТМЪНТ ЕООД

Здравейте, аз съм бивша служителка на хотел Бор, който също е част от веригата HVD. Хотелът се намира в Слънчев бряг. Заплащането при мен варираше- бяхме се разбрали на заплата от 1200 лева, но през сезона само веднъж я взех. Заплатите се дават на 25 число. Едната част по банка, другата в плик. По време на сезона фронт офис "мениджърката" реши, че не ме харесва- причината е неясна, дори не го разбрах от нея, а от друг колега, тъй като ме е обсъждала на смяна. В последствие ме "понижи", тъй като аз трябваше да бъда нейна асистентка, станах прост рецепционист :D. Съответно ми намали заплата от 1200, на 1050, но уви няколко дни преди да си тръгна ми заяви, че заплата ми нямало да бъде 1050, а 1000 лева. В началото на сезона карах само нощни смени, а оговорката в началото беше да карам дневни 8чки. Уви това стана точно за 2 седмици и след това дойде въпросното понижение. Цялото й държание беше неприемливо- още на обучението започна да обсъжда колко зле са били рецепционистите миналата годна. Постоянно трябваше да се говори за секс на работа, задаваха неудобни въпроси на мен и колегите с цел подигравка. Разположението на хотела е добро, базата им е добра, но психическото натоварване не смятам, че си заслужава. Един мениджър би поговорил със своя екип- дори и нещо в мен да не й е допадало е можело да го сподели с мен и да изясним ситуацията, а не да разбирам от 3 лица. И последно- бакшишите изобщо не се разпределяха по равно, а според това дали те харесва или не. С две думи- не препоръчвам.

Работих като СПА терапевт (масажист), през летен сезон 2022 г.
Мога много да разкажа... но накратко...
Колегите от всички отдели (камериерки, сервитьори и бармани, обща поддръжка и др.) масово са рядко чисти българи, с изключение на мениджърите на отдели... Явно с цел ниско заплащане на служителите те са масово :
-роми от околните населни места,
-украинци
-киргизстанци
-турци
... и в отдел СПА имаше една украинка
и една киргизстанка...
Ще бъдете настанени, поне първоначално, безплатно, в т.нар. "Общежития" ( "Общака") - 3 етажа дълги коридори с врати към стаите от двете страни, и камери в коридорите. Зад всяка врата има 2 подстаи с отделни врати и 1 обща за двете подстаи тясна баня и тоалетна. Двете подстаи са или две стаи с по 2 легла , или 2 подстаи с по 3 легла.
Или зад всяка врата от главния коридор има 2+2=4 легла или 3+3=6 легла, с една баня+тоалетна( в едно помещение). На 4 или 6 човека - 1 баня+тоалетна = проблем.
В подстаите има климатик, но няма хладилник или маса, нито микровълнова и общо взето имаш 1 легло, 1 нощно шкафче и половина гардероб, гардероб
без врати. Не всички стаи имат тераси. Ако се уредите със сушилня е добре.
На всеки от трите етажа има 1 пералня ,1 сушилня, 1 дъска за гладене и 1 ютия.
Входа и изхода към Общака минава през тесен коридор покрай бариера с охрана, с цел да не се краде нищо.

В последствие, с напредването на сезона, част от персонала се пренасочва, безплатно към квартири в близост до комплекса, което може и да е на 20 минути пеша от месторабота.

В Общежитията се спи и релаксира, доста трудно, обикновено е много шумно денонощно.
То и в хотел "Надин" , където ни пренасочиха беше подобно, но да кажем като цяло по-добре. С тераса , хладилник- минибар и др.

.... Заплатата беше ниска , а и ни излъгаха , обещаваха едно-дадоха друго... Чак на 20 число за преден месец ...
... Осигурената храна е обяд и вечеря. Каквото остане от блок-масите се прибира в хладилник и като усетят, че ще се развали го дават на персонала...
... Отношение от колегите (масажисти/ки) , всеки е различен, но смятам, че не е добро, дори от някои съм отвратен. Голяма част от тях реално не са искрено добронамерени, но това ще установите в последствие. няколко масажиста, които си работят там от години за сезона и е един вид ядро, има и новодошли. Срещу някои от колегите щях да подам и жалба в полицията, поради заплахи за саморазправа, стига да имаше камери и надежден свидетел, в дадени ситуации, но няма. Не ми е ясно как въпросните изобщо са масажисти/рехабилитатори и хората им проверяват телата си и им се доверяват. То и мениджъра практически не взима Отношение, а и излъга всички ни със заплащането.

Всеки си има глава на раменете.

Работих през сезон 2021 в хотел Рейна дел мар собственост на фирмата в Обзор, това е новият хотел до хотел Мирамар, впечатленията ми са следните:
получаваш заплата едва на втория месец,естествено не такава каквато са ти обещали,обещават ти 900 лева, осигоряват те на 650, разликата получаваш в плик,работиш на 6 дневна седмица по 12, 14 или 16 часа, максималният извънреден труд е 300 лева, но не го вземаш никога, понеже мениджър храни Ивелинчо следи стриктно да ти налага глоби от 20 и 50 лева до размера на заработения извънреден труд. Персонала е роми и украйнци, просто ужас. Изхранване няма, ако са останали спагети или макарони, това е, сервитьорките ядат от останките от чинийте, които отсервират.Настаняват те в общежитие с още 3 или 5 човека в стая. Този сезон качественият ръководен персонал избяга и останаха само некъдърници и алкохолици. Ако сте мазохисти и луди, това е Вашето работно място!!!!

Имах доскоро глупостта да работя няколко сезона в Мирамар, като отношението през годините биваше. Обаче от както се смени ръководството в Мирамар нещата започнаха да се влошават. Първо ме лъгаха с парите- разбрахме се за едни пари дадоха ми други. После г-н Константинов си позволява да обижда и крещи на всички колеги. Господине, когато искате нещо първо го обяснете и след това се дръжте като селянин- така правеха нормалните ни управители. Същият човек започна да води свои хора и да гони дългогодишните служители, защото му бяхме неудобни. Не започвайте работа там, защото няма да видите нищо хубаво.

Работих в хотел "Мирамар" през летния сезон на 2014, моето бпечатление е добро, има какво още да се желае, по отношение на персонала, предимно цигани, който хич не работят и само се подпират....

Здравейте!
Работих в хотел Мирамар известно време и съм отвратена от отношението на работодателите.
След интервюто и уговорката да започна работа, на втория ден се оказа, че половината от управниците изобщо не знаят за новопостъпилият работник. Отношението е отвратително - тормозят те, мачкат те, нагрубяват те, непрестанни необосновани забележки, потъпкват правата ти като работник и ЧОВЕК! Натякват, че персонала е тук за красота и престиж, няма право да се обажда, жалва или претенциозничи.
Относно спални помещения и храна: имах честта да спя в хотелската част, което може би е единственото хубаво, което ми се случи, на фона на похабените нерви и разочарованието. Сервитьорите например спяха по 8 човека в мазето, стаята миришеше на мухъл, защото беше прекалено влажно. Не съм запозната, но имам чувството, че тези помещения изобщо не фигурират в официалния план, защото едва ли има компетентен орган, който да позволи там да живее човек. МОЖЕ пък и да има, не знам. За закуска,обяд и вечеря получавахме СУХАТА храна, остатък на 2-3 дни, от туристите. Нито веднъж не хапнахме здравословна храна, при положение, че едно от условията за постъпване на работа беше "осигурена храна". Е, питам аз, ако нямах 1 стотинка в джоба си да ходя да си купувам супички, с това ли щяха да ни тъпчат цяло лято - пържени филии, омлети, бухтички и още куп тестени храни.
ЗАБРАНЕНО е да се разхождаш из хотела, когато имаш няколко почивни часа. Следователно аз не мога да сляза да подишам чист въздух, трябва да напусна територията на хотела или да стоя като затворник между 4 стени. ЗАБРАНЕНО е в почивния си ден да отивам да се храня в стола(чийто вход е забранен за туристи) с цивилни дрехи. Поредната необоснована забележка на салонен управител, при положение, че един от тях каза, че няма проблем, другият след него каза, че е забранено. Самите управители непрекъснато си противоречат. ЗАБРАНЕНО е да ходиш на плаж в почивния си ден на територията на хотела. А си отишъл, а бой де! Същата забрана важи и за другите хотели, които са един след друг на плажа. Разбираемо е да не допускат чужд персонал на територията на хотела, но своя собствен? При положение, че отново единият управител позволи и каза, че може, а другият забрани.
И върха на сладоледа - идва управителката на ресторанта Галя не знам си коя, вика мен и една сервитьорка и казва да подпишем молба за напускане без дата. Тя, разбираш ли, щяла да прецени кога да напише дата и дали изобщо да ни гони. А когато я попитах защо и какви са нейните доводи да ни заплашва с гонене тя се развика да подписваме. ЗАСТАВИ ме да подпиша. Значи ако тя ме беше изгонила на 20 юли аз по средата на лятото ще остана без работа, защото сезона вече одавна е започнал. След това я помолих да говорим насаме в кабинета й, помолих я да си изтегля молбата, защото не искам да напускам и ако тя има основание нека прекрати договора ми. След което тя се разбесня, разкрещя и каза че нищо няма да връща, че било масова практика да се подписват работниците даже на празни листове, че щяла да ме уволни дисциплинарно, защото съм закъснявала с по 10 мин. за работа, била съм неизпълнителна и други. Опитах се да се защитя, да й обясня, че това, което казва не е вярно, че отивам дори 5-6 мин преди работното време. А в отговор Галя заяви, че което тя каже, това е вярното. Представете си вече с какъв човек си имате работа. След това ме заблъска към вратата, удряше ме по ръцете, стискаше ми ръцете, за да не мога да се предпазя. Предупреди ме да не надавам много глас, защото тя била управител на голяма хотелска верига с няколко адвоката зад гърба си, а аз съм била никоя, пък и никой нямало да ми повярва.
Поработих още ден-два, докато си взема заплатата, а тя не преставаше да пуска злобни шеги и забележки пред колегите.
Ака някой мисли да започва там работа мога да му дам съвет добре да си помисли, има ли нерви за трошене! Добрата, работлива, послушна пчеличка.
 П.П. Заплащането не е високо - както за всеки хотел. За тези които знам със сигурност към 2013г.: сервитьори 420лв; хостеса 520лв. Дори и 100 000лв не си заслужават изгубените нерви

Интересува ме дали някой е работил там. Става дума за клуб - хотел Мирамар, гр. Обзор. Коректни ли са със заплащането и настаняването?