фаворит софия еоод /img/frontend/nomap.png"

фаворит софия еоод

И бих искала да кажа, че в момента няма хора с нулева компютърна грамотност. Дори бабките, които се учат на работа с таблет имат грамотност. Никоя чуждестранна верига хотели, които стоят на сивито ми не би ме пуснала на рецепцията си ако съм с нулева грамотност. Също единствено в хотел Фаворит в София чух, че нямаш право да говориш чужди езици. В Дубай например за всеки чужд език се заплаща по 100 долара. И искам да ви кажа, че когато подкрепите човека и му дадете повече от 2 дни време това ви се отплаща. А с моите 20 години в туризма в БГ и чужбина в този момент например можех да ви бъда полезна по много начини. Пишете, че екипа е приятелски, но и вие самите знаете, че сте само на по 20 години и все още нямате опита. В чужбина, за да не стават недоразомения на рецепцията винаги има един по-възрастен и един по млад, за да се регулира опита, но вие и това не знаете, защото нямате виждането в бъдещето, което всеки потомствен хотелиер притежава. То си е за вас. Така е като в България всеки работи не по образованието си. Ако искате 20 годишни да ви обучават, защото на мен едно 20 годишно момиче ми каза, че много объркано ме обучава, защото и то го усещаше ходете 2022 в хотел Фаворит. Избира всеки сам!!!

Искам да изкажа мнението си относно въпросната г-жа Василева. В БГ работодател всеки е свободен да коментира това, което е преживял както поиска. Анонимно или с името си, това е желание, което никой няма право да отнема. Не стига, че обявите ви висят с години в джобс. Бг и това може би е пак заради компютърната грамотност на всички ваши кандидати. Бях достатъчно коректна по време на интервюто с вашата собственичка да споделя в кое съм силна и кое не. Тя го знаеше предварително. С компютъра се свиква след като започнеш да работиш с него и няма нищо сложно. Не може да станеш хакер за 2 дни след като никога не си работил с точно тази българска система. В рамките на 2-3 седмици с правилното обучение можеш да напреднеш, а 6 езика за толкова кратко време няма как да възприеме. Разговора си за това да съм ходила на работа на морето съм водила единствено със собственичката, която е един арогантен човек, който си получи заслуженото. И да радвам се!!!! Това, че служителка коментира тук, след като собственичката й се е обадила и тя знае как да обиди и знае неща, които са били в разговор само между мен и г-жа арогантност говори за всички вас и съм сигурна, че хората ще го разберат след среща с нея. Аз съм доволна, защото в чужбина например винаги са се възхищавали и са ме обучавали. Всеки нормално разсъсждаващ човек знае, че за 2 дни в която и да било фирма не можеш да разбереш качествата на когото и да било. И в чужбина пробата трае 3 месеца, за което се заплаща.

Дълго време обмислях дали и аз да не напиша нещо за фирмата, която ми е дала най-много до момента, благодарение на която срещнах много приятели.
Заставам с името си, тъй като не обичам да се крия и да поставям “анонимни” оценки. Работното място е изключително приятно за хора, притежаващи поне минимални на необходимите качества. Екипът е млад и отзивчив, всички са приятелски настроени. Управителят е изключителен човек, когото съм благодарна, че срещнах. Работната атмосфера е за хора, които обичат да общуват с много хора, било то чужденци или не. Динамично ежедневие, съчетано с приятни разговори с колегите през свободното време. Заплащането е винаги навреме, съобразено с постигнатите резултати. В личен план бих искала да заявя, че постигнах голямо развитие както в общуването си с много и различни хора, така и професионално.
Искам също така да отделя и съвсем малко време на дамата, която не спира да сее своята злоба и непрофесионализъм в последните коментари. Госпожо, не Ви ли омръзна да давате неадекватни и некомпетентни мнения? Фактът, че Вашата компютърна грамотност се свеждаше не просто до “по-бавна с компютъра”, а до нула, говори достатъчно за една от главните причини да бъдете освободена още на Вашето обучение, преди да бъдете назначена на каквато и да е позиция.
На всички останали пожелавам успех и бъдете здрави, позитивни и щастливи от живата такъв, какъвто е!

Арогантната собственичка, която се подиграва с хората и им казва да си търсят с цялото си образование и езици работа на морето май сега и тя ще трябва да се нареди сред нас безработните, защото скоро туристи няма да й дойдат. Всичко се връща и живота е кръговрат. Наглостта си получи заслуженото!!! Благодаря на вселената за справедливостта!!!

Бих искала да попитам кога този и всички хотели-перачници на пари в София ще махнат фалшивите си обяви от джобс. бг и ще престанат да лъжат хората. Тези обяви стоят там с години и хората се лъжат да ходят на интервю, защото обявата се подновява. За позицията рецепционист става въпрос. Каква е тази измама, която правите???

Бихте ли ми казали защо в този хотел ми казаха, че за 2 дни трябва да науча цялата рецепция защото им трябва спешно човек, тъй като другите рецепционисти дават по много смени екстра докато ме обучат и не издържат вече и това беше април, а обявата им в jobs. bg стои вече 6 месеца до днес, когато сме почти октомври. Искам да ви кажа, че с повечето хотели в София е така и това според мен е някаква измама и врътки. Е за 6 месеца никой от тези хотели не можа да си намери рецепционистка ли включително и Favorit?Аз си намерих работа в ключова азиатска верига в центъра на европейска столица и питам чужденците по-глупави ли си от българите и тези хотели в София, че да ме наемат и да ми дадат шанс без да ме тормозят и да ми казват да им науча всичко за 1 ден? Не ходете на тези интервюта по хотелите в София е моят съвет, защото аз ходих на 4 и навсякъде нещата не бяха добри и неквалифицирания интервюураше квалифицирания идващ от чужбина и искащ само да остане близо до семейството си, надявайки се, че в България нещо се е променило!!!

Искам да изкажа мнението си за двата дни, които прекарах като рецепционист на този хотел. Още на интервюто предупредих че сам по - бавна с компютъра, но те ме наеха защото съм с шест езика. Обучението от прекалено младите хора на рецепция беше пълна каша, а в същото време искаха от мен да науча абсолютно всичко за 2 дни само, защото им трябвало бързо човек. Не ми даваха да говоря с туристите на чужди езици, защото останалите рецепционисти били говорили само английски и аз като съм ги била свикнала така после нямало как да се оправят когато не съм била на смяна. Собственичката според мен не знае какво прави, защото не е истински хотелиер по професия. Каза ми със всичките ми дипломи и стаж в чужбина и България да съм ходила да работя на морето. Не била сигурна обаче дали не прави грешка уволнявайки ме. По-объркващо и странно обучение и отношение не съм виждала никъде преди. А после ще казват, че в България нямало персонал. За съжаление са такива собственици, които са без езици и образование в туризма и им е дадено наготово да правят хотели. Това е моето мнение.

Работих в хотела 3 години като сервитьорка в ресторанта. Там изкарах почти цялото си студентство. Работа там е подходяща за студенти или за хора имащи нужда от свободно време. Шефката винаги подхожда с разбиране, ако някой учи или има нужда от разместване на графика. Парите са добри за бранша и за 3 години никога не е закъснявало плащането. За времето, което работих там, никога никой не се е отнесъл лошо с мен - дори напротив. И там, както и на други места, когато човек си върши работата съвестно - това се вижда и няма проблеми. Когато някой от колегите е имал нужда от нещо, шефката винаги е била насреща да помогне, стига да може. Аз вече работя в друга сфера, но все още ходя там от време на време, да взема по някоя смяна, когато на някой му се наложи да почива извънредно или се разболее. За мен хотела е място, което много обичам и винаги ми е приятно да се връщам. Част от персонала вече е различен, но въпреки това, всички са много мили и лесно се работи с тях. Работата не е тежка и времето минава неусетно.

Наи-лошото място в което съм работил. Съжалявам че дори останах повече от колкото трябва ! Нищо не разбират от работата си там - шефката е толкова не компетентна, не прави нищо и се прави на велика а няма никаква мозъчна дейност ! Взела е един пелтек бивш сервитьор в квартална кръчма който се прави на големия шеф и още един бивш без мозъчен рецепционист в долнопробен хотел който се прави че много работи а нищо не прави и той се прави на шеф, а само пушат и следят на камерите персонала защото друго не могат да работят! Заради тях персонала напуска постояно ! Колегите са само подмазвачи и само се мазнят , свестните бягат, работи се за жълти стотинки и като ти дават парите само ти викат и тримата,, не стига че благорение на теб взимат пари а и се оплакват че не работиш нищо ! Постояно пускат обяви за нови хора но бягайте далеч от тая фирма с тея тримата шефове няма нито пари да видите само ще си загубите времето !

Здравейте, не ангажирам никой с мнението си но смятам да бъда честен, като човек който е работил във Фаворит. Не препоръчвам на никой да започва работа там, освен ако нямате друг избор! Заплащането е ниско, около и по ниско от средното за бранша. Докато бях на работа там за период от 5-6 месеца напуснаха 7 човека в абсолютно всички възможни заемани длъжности, като към тази цифра не смятам персонала, който не се е задържал повече от 10 дни и са прекарали, като пробен период. Само по себе си това нещо говори доста за ситуацията там. Изключително слаба организираност, израза "простотия до шия" важи в пълен план, ако човек свикне с това и може да работи така няма да му е проблем все пак. Персонала може би като доста работно место в България се дели на хора, които си вършат работата и такива, които не го правят както трябва(ако има шанс за скатаване не се пропуска). По лошото е че постоянно се говори зад гърба на хората и колегиалността е доста слаба. Също така има 2-ма-3-ма "любимци" на шефката, които се ползват с лека привилегия и са "послушници", които не пропускат шанс за "споделяне", по лошото е, че често се взима тяхното мнение за въпроси, които не ги касае тях и пряко касае работата на други колеги, въпреки че може да се оспори дали е така или не. Докато бях на работа там по голямата част от персонала не харесваше работното си ежедневие, както и отношението към тях. Искам да отбележа все пак, че имаше 2-ма-3-ма стойностни, добри и качествени човека, които си гледаха работата но се стараеха да не обръщат голямо внимание на заобикалящото ги до колкото може. На част от персонала му се е налагало да прави неща, които не им влизат в задълженията(допълнителна работа). Всичко това говори за доста слабия мениджмънт на хотела! Ще си позволя да използвам още един израз "рибата се вмирисва откъм главата" и това е основния проблем. Естествено може да има хора, които още работят там или са работели и да защитят бившата или настояща шефка, но си мисля, че всички които са били и са там, знаят каква е истината. Отношението, начина на работа, командване(думата ми е закон), разлигавено поведение, високомерие са само част от нещата, които мога да напиша.
Наистина ако имате шанс не започвайте работа там, пак казвам, че не ангажирам никой с написаното от мен, но ако все пак смятате да стартирате там бих ви помолил да запомните това мое мнение и да се замилите над него само месец след като сте започнали!
Късмет на всички!