Провидент Файненшъл България /img/frontend/nomap.png"

Провидент Файненшъл България

Здравейте!
Бях бивш служител в компанията! Опитвах се да работя нормално с клиентите, които бяха изключително малоумни. Имах чувството, че от Централния офис отпускат на всеки втори кредит и то от не малко пари. Желанието ми за реализация беше огромно, но в един момент видях, че не те зачитат като човек и в труден момент за теб не могат да ти помогнат. Заплащането беше нормално , но преминаваш през различни видове тестове и какво ли още не. Както пише в предния коментар ако си кадърен ще вършиш работа на още 3-ма други,които си бъркат в носа и слушат музика. Крайно разочарован съм от компанията и хората,които набират. Шефовете и мениджърите мисля, че са на средното ниво, като знаят английски ( и то с акцент) не означава, че егото им е по-голямо и че са повече от другите.

Единственото европейско в тази фирма е името. Заплатата е такава, каквато казват и я плащат навреме. Всичко останало обаче е под всякаква критика. Работното време, служебните задължения и таргетите за бонуси са от ден за ден. Започваш на едни условия и евентуално ако някой "гениален" ум реши друго в следващия момент се работи по друго работно време и при (обикновено занижени) други критерии за бонуси. Не дай се Боже да си кадърен, ще трябва да вършиш работата на поне 3-ма други, без естествено да ти се отрази в месечните постъпления. А за отношение на шефове и мениджъри да не говорим, приблизително равно на минус безкрайност. Ако искате да скатавате и да взимате някакви пари това е вашата фирма, ако искате да се развивате и не искате "браво" в замяна, не е :)

някой да има инфо за провидент в бургас.кандидатствах чакам отговор

Започнах във фирмата през септември 2013, при самото и стартиране на фирмата.

Постоянно имаше смяна на служителите, работата беше приятна, заплащането добро, зависимо от резултатите може да получиш и 20 и 1000 на месец. Заплащането се случваше всяка седмица според резултатите, които си постигнал от предишната седмица.

Подвеждане с договорите обещания за служебни телефони, постоянна смяна на персонала и на ръководството. Когато си тръгнаха чужденците от фирмата, нещата се промениха коренно.

Относно договорите беше обяснено само 10% данък, телефонни разговори с клиентите са за ваша сметка и след работа 7 месеца казаха трябват ни бележки от НАП, защото трябва сами да започните да си ги плащате, ние не сме Ви плащали данъците, работим по немското законодателство.

Отношенията между мениджърите и служители беше добро и може да разчиташ да бъдат до теб.

Възмутена съм от бездушното отношение на служителите,представителите на фирмата!!!

Аз в момента работя в тази компания. Учудена съм от негативните коментари, защото стандартите на компанията са доста високи по отношение на служителите на граждански договор. Това е работа, пряко свързана с личните качества на всеки кредитен консултант. Няма ограничение за дохода, но компанията дава реални възможности и подкрепа именно за тях, за да могат да получават нормално за страната възнаграждение. В офис Русе работят повече от 40 кредитни консултанти, някои от тях са на повече от година. Заповядайте при нас, заредени с много желание за работа и съм сигурна, че ще останете. За хора, които са по-самостоятелни, обичат да разполагат с времето си и сами да го организират, работата ще носи доход и удоволствие.

1 точка

Това, че клиентите закъсняват не е проблем да ги изчакащ, тъй като имаш интерес било то да попълниш документи за договор, било да им събереш вноската . Но, когато те поканят на интервю и висиш 15-20 мин през които никой не ти обръща никакво внимание да пита какво чакаш и като кажещ,че си поканен за интервю за работа като кредитен консултант отминава и накрая се прояви прословутия мениджър развитие и не може да ти отговори на конкретни въпроси свързани с работата , тогава това е меко казано неуважение.Първо неуважение към самият него , че като мениджър не е наясно с основните въпроси свързани с работата на хората , които трябва да ръководи и второ неужение към човека , който го чака и накрая установява, че даденият мениджър , не е добре запознат с всички основни характеристики на хората , които трябва да ръководи.
НО ДА НАПЪЛНО ПРАВ СТЕ ( СТАВА ДУМА ЗА НАСТОЯЩИЯ СЛУЖИТЕЛ С МНЕНИЕТО ПРЕДИ МОЕТО) , ЧЕ ТОГАВА ТАЗИ РАБОТА НЕ Е ЗА МЕН . ТАКА Е ВСЕ ПАК ВСЕКИ ЧОВЕК
( ИЛИ ПО-ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ХОРАТА ) СЕ СТРЕМЯТ ДА РАБОТЯТ НА МЯСТО , КЪДЕТО ГИ УВАЖАВАТ , ОСВЕН ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ КРИТЕРИИ КАТО ЗАПЛАЩАНЕ И РАБОТНО ВРЕМЕ.А КОГАТО ТАКОВА ВПЕЧЕТЛЕНИЕ ТИ НАПРАВЯТ ОЩЕ НА ПЪРВОНАЧАЛНИЯ ЕТАП (ОЩЕ ПРЕДИ ДА СИ ПОСТЪПИЛ НА РАБОТА), ТО ТОГАВА КАКВА ПРЕЦЕНКА МОЖЕ ДА СИ ИЗКАРА ЧОВЕК И КАКВО ЖЕЛАНИЕ ДА ИМА ДА ЗАПОЧНЕ РАБОТА В ТАКАВА ФИРМА.
ИЗКАЗВАМ САМО МОИТО ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА - АЗ ЛИЧНО СЕ УБЕДИХ , ЧЕ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ЗАПОЧВАМ РАБОТА ПРИ ТАКЪВ РАБОТОДАТЕЛ.
Разбира се всеки сам, може да си изкара за себе си преценка и състави мнение и прецени дали да работи там или Не .

Щом ти е проблем че си чакал 15 мин може би не си за тази работа - клиентите също не са много точни

Сега видях, че са писани коментари за Провидент , които вероятно са написани и от самите служители там. Значи, реших да кандисатствам за кредитен и понеже съм от кв.Суха река, съответно ми казаха че мениджъра развитие , които отговаря за района ще ми проведе интервю.
Това стана в началото на миналия месец.Подадох си документите по email, както написах по-горе, обадиха ми се от Централата им и ме поканиха на интервюто.Дотук добре и какво последва:
1.Отидох в офиса им до метростанция Хан кубрат , където един едричък господин,които явно посреща посетители ( нямам педстава) ме пита кого търся, а аз му отговорих че съм на интервю.Интервюто ми беще за 15.00 а т.нар.мениджър развитие дойде едва след около 15-20 мин след това . Да кажем ок случва се наложило се е да закъснее, после почна да ми разказва как трябва да работа няй-малко 15 часа седмично и за двете основни обучения първото в началото , а второто след три седмици,как щяло да стане това основен бизнес за мен и тем подобни.

При въпрос , горе долу, каква е сумата, която мога а изкарвам седмично ми се отговори, че това не може да се каже в момента ,зависело от много фактори.След което при друг относно данъчната декларация , пак ми се даде уклончив отговор,че то тези неща аз да си ги оправям сам, но не може да се дде разпечатка а се давало служ.бележка за НАП.
Беше важно да се каже , че трябва да рекламирам и ще успея , след което се осведомих,че т.нар високо заплащане на седмична база не е повече от 10 лв , като за нов договор се получават около 20 лв. но чак след три месеца и обучение , може да се сключват договори , не преди това .
И не знам сами си преценето аз лично съм крайно разочарован, освен от отношението на служителите там, и от мълчачнието по такива съществени въпроси като заплащане и данъци .

За мен е меко казано несериозно уж такава реклама , за супер условия , а в действителност разликата от рекламата е огромна. Както и да е обадиха се де , след 7 дни да кажат , че съм одобрен за кредитен експерт, но предмисълта , че ще обикалям като луд няколко часа вечер стари клиенти в началото да им събирам вноските и ще взема 10 лв седмично извинете и се отказах

В колцентъра е якото парти...колегите са страхотни, условията също. Осигуряват на пълна заплата. Имамме колеги на половин работен ден, и става и за студенти. Заплатата е тайна като навсякъде а аз играя по правилата тъй че ...