АКС М /img/frontend/nomap.png"

Здравей Биляна!Дано по - скоро си разрешиш проблемите с тази измислена фирма. Лошото е , че държавата подкрепя работодателите и никой работник не получава документ, че са му прибрали трудовата книжка.
Изобщо в системата на образованието липсва обучение по защита на гражданските ни права.
Повечето работодатели доста умело се възползват от липсата на житейски и професионален опит на своите служители, и изобщо от липсата на обучение в цялата система на образованието по защита на гражданските ни права.  Хубаво е всеки един завършващ човек да знае кой тип договор какво регламентира, какви са правата и задълженията за всеки отделен тип договор - граждански, трудов, за обучение и . т.
 Аз никога не им давам трудова книжка, а само ако получа договор, който е поне в 3 екземляра, за теб, за работодателя, и за НОИ. И след като имат претенции за документите ти, поискай и ти да си видиш предварително договора, ако решат да те наемат. Прочети си и длъжностната характеристика, тогава вече ще видиш дали са коректни. Аз също се разправях с едни белгийци в горубляне, много хубаво беше всичко, много добри резултати на тестовете, но като поисках да си прочета договора, отношението им се смени. Никой няма право да събира дипломи на килограм, трудови книжки, и каквото и да е. Не се съгласявайте с всичко, което ви кажат, интервюто е тест за вас, но и за тях като работодател.

Здравейте!
Искам да Ви разкажа за тази така "добра и коректна" фирма, и по- скоро за нейните работодатели. Започнах работа там, работих 2 месеца без договор, накрач напуснах, не ми изплатиха дължимото, нито ми върнаха документите( трудова и здравна книжка) и на всичкото отгоре ме замесиха в някаква незнайна кражба и сега се занимавам и с полицията.
Та скъпи приятели, моя съвет е следният, не започвайте работа там, само ще си загубите времето!