Апарел ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Апарел ЕООД

1 точка от 1 мнение

Искам да споделя негативния си опит с Апарел Груп (Апарел ЕООД, Апарел Трейд ЕООД). представители на търговксата марка ESPRIT. Имат редица магазини в София - Мол София, THE MALL, България Мол. След разговора ми с Евтим Русев, управител на фирмата започнах работа като продавачка, говорихме за размер на заплатата около 700 лв на месец (твърда 360 нетна  + бонуси, в зависимост от оборота и тн). Започнах в края на ноември 2012, след 10 дена имах възможност да започна на ново място с много по добри условия на работа, затова казах, че напускам. Управителят Евтим Русев, Деница - управителката на магазина в Мол София, поискаха да остана до края на месец Декември, тк по техни думи бил най натовареният и нямало кой да ме замести и аз останах, при "обещание" че ако остана няма да има проблеми със заплащането, което разбира се остана само на думи. Графикът ми беше смени, при които работих и по Коледа и по Нова Година, по 12 часа и половина на крак. Дадоха ми да подпиша Молба за напускане без посочена дата на освобождаване и в последния ми работен ден в магазина, 2 януари 2013, документ за освобождаване. Заплатата, която получих за Декември 2013 беше 390 лв ( 360 нетна твърда заплата + 30 лв бонус) при оборот около 300 000 лв. и изработени часове за месец и половина, които не ми бяха заплатени като извънредни, а ме водиха на работа при тях по документи до средата на януари месец. Отговорът, който получих защо бонуса ми е толкова малък беше, че фирмата не заплаща бонуси на служители, които напускат, политика на фирмата, за която обаче не се спомена нито в началото, нито когато казах, че напускам. И като обобщение можех да си тръгна и да започна нова работа, но останах като в крайна сметка работих почти за без пари, нямах Коледа и Нова Година, отложих започването на новата си работа, за да бъда коректна към ЕСПРИТ, Апарел Груп, а те както и много други работодатели в България имат политиката да не са. В договора са посочени бонуси, които нямат нищо общо с оборота, а са стаж и тн, та човек като тръгне да чете Договора и не е запознат със Трудовото законодателство приема, че тези членове в Договора се отнасят за бонусите от оборота, за които се говори при започването на работа. Имах щастието да работя за тази фирма само месец, пиша всичко това за хора, които имат уговорка за "интервю" с Евтим Русев, не вярвайте на това, което ви казва, имайте в предвид че започвате работа за чиста заплата от 360 лв на месец, всичко друго са само празни думи, бонусите не се споменават в Договора, а обещанията за възможност за изратстване и тн са само думи, които 99 % от персонала са чували, но така и не са видели. Който все пак работи за тях, ако решите да напускате не подписвайте документите предварително, така поне може да се борите за част от това, което ви се полага като заплащане на извънредни часове и тн. Моето име е Ивайла Славова, ако някой има въпроси, може да ми пише на имейла.